Buduję, koduję programuję

14. 11. klasy 1 i 3 uczestniczyly w ramach projektu "Buduje, koduje, programuje " w  wyjezdzie do Akademii Nauki w Toruniu.  Tam odbyly sie bardzo ciekawe zajecia  oparte na dzialaniu uczniow.
Pierwszy modul zajec:  Algorytmika i programowanie w praktyce.
Drugi modul zajec: 90 minut kodowania dla najmlodszych.
Zajecia warte polecenia.

Projekt „Buduję, koduję, programuję” ma na celu podniesienie kompetencji cyfrowych i medialnych, programowania i nauczania programowania wśród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Skierowany jest do nauczycieli szkół publicznych z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich powiatu inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego oraz żnińskiego. Realizacja projektu rozpoczęła się w czerwcu 2018 roku, a koniec został zaplanowany na 30.09.2020 r.
Jedny z głównych celów jest również zainteresowanie uczniów informatyką i programowaniem. Zajęcia dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej (15x2 godziny lekcyjne) będące jednocześnie formą praktycznego szkolenia dla nauczyciela odbywać się będą w pomieszczeniach publicznej szkoły podstawowej, w której uczą się uczniowie objęci projektem. Dodatkowo zapewnione zostanie przeprowadzenie jednych, związanych tematycznie z celem projektu zajęć dla uczniów poza ich szkołą tj. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Wnioskodawca zapewni dowóz uczestników z miejsca zamieszkania do ww. instytucji i z powrotem oraz opłaci warsztaty związane z nauką programowania, zwiedzanie centrum.

więcej informacji strona projektu